Skryté hrozby levných bytů

Uvažujete o koupi mimořádně levného bytu, který chcete poté pronajímat? Seznamte se nejdříve se stavem kriminality v dané lokalitě.

I na první pohled hezký byt v udržovaném domě ve slušné ulici blízko centra, může při bližším prověření ukázat, že představuje riziko. Stačí k tomu jeden problematický dům v jeho blízkosti a váš nový byt se tak stane “nepronajmutelný” nebo jen s obtížemi. Můžete samozřejmě narazit na slušného realitního makléře, který po zjištění, že nejste místní, vám toto sám sdělí, ale nespoléhejte se na to. Makléř chce především udělat obchod.

Pokud “kupujte na dálku” a danou lokalitu neznáte, jeďte se tam nejdříve podívat. Doporučuji strávit celý víkend v některém z místních penzionů. Ptejte se místních, jak se jim tam žije. Jděte se tam večer projít. Jedině tak odhalíte skrytá úskalí, která se z inzerátu nedozvíte.

Jak postupovat? Před návštěvou místa doporučuji podívat se na server www.mapakriminality.cz Také si zavolejte přímo na město a požádejte o analýzu problematických lokalit, kterou vám rádi zašlou (pokud ji mají).

 

Autor: Pavla Temrová
8.7.2014

Další články Realitní kuchařky   | OBJEDNAT KNIHU REALITNÍCH RECEPTŮ

 

   CHCETE SE DOZVĚDĚT JEŠTĚ VÍCE REALITNÍCH RECEPTŮ? NAVŠTIVTE NĚKTERÝ ZE ŽIVÝCH SEMINÁŘŮ V PRAZE NEBO BRNĚ NEBO VYZKOUŠEJTE REALITNÍ VIDEOKURZ.