Proč se vyplatí hledat byty v období Vánoc a na Silvestra

Najít byt za dobrou cenu je v dnešní době těžké

Ceny bytů, zejména v Praze, v uplynulých měsících opět vzrostly, u novostaveb až o 10 %. Nic nenasvědčuje tomu, že by se situace do budoucna měla měnit. Poptávku po bydlení ochladily nové regulace ČNB, ale žádný výrazný propad cen očekávat nemůžeme, protože bytů je málo a poptávka veliká.  Peníze se dají půjčit stále levně, ekonomice se daří a Česká republika je atraktivní pro zahraniční investory, kteří v ní spatřují bezpečnou a stabilní destinaci.

Možným řešením, jak najít zajímavou nabídku, je zkoušet alternativní způsoby prodeje. mezi něž patří i prodávající, kteří z nejrůznějších důvodů musí prodat rychle a jsou ochotni přistoupit na slevu.

Na dobrou nabídku reaguje až několik desítek lidí za den

Je to právě období kolem Vánoc a Nového roku, kdy prudce klesá aktivita uživatelů realitních serverů, protože se věnují jiným činnostem – návštěvám, výprodejům, firemním večírkům nebo lyžím. Řešit vlastní bydlení nebo investice začnou mnozí zase až v lednu.

Pokud hledáte nemovitost a stále nenacházíte to pravé, zkuste svoji aktivitu zesílit právě v období, které většina lidí tráví u chlebíčků a v obchoďcích. Vánoce představuje období, kdy i sami realitní makléři otevřeně přiznávají, že si mohou dopřát delší dovolenou, aniž by se to nějak významně projevilo na jejich pracovní činnosti – zájem o jejich nabídky poslední dny v roce prudce klesá.

A tak se místo Mrazíka podívejte nejen na sreality, ale také na dražební servery. Možná budete mít štěstí a najdete nemovitost, která by byla v jakoukoliv jinou roční dobu rychle v hledáčku desítek jiných zájemců. Totéž platí pro obecní vývěsky a nástěnky s informacemi týkajícími se odprodeje obecního majetku. Prodeje obecního majetku najdete třeba na www.edesky.cz

 

S pozdravem a přáním všeho dobrého,

Pavla Temrová, 23.12.2019
Certifikovaná realitní makléřka

 

kniha